Strona przyjazna SEO

Działania związane z pozycjonowaniem strony www to skomplikowane i długotrwałe procesy, dodatkowo każda firma SEO ma swoje know – how, które różnią się w obrębie poszczególnych branż. Jednak aby można było rozpocząć pozycjonowanie strony www musi być ona zbudowana tak, by wyszukiwarka uznała ją za wartościową i dobrze zbudowaną, wówczas osiągnięcie wysokich miejsc w wynikach wyszukiwania będzie znacznie łatwiejsze.

 

 

 

Budując stronę www, która będzie przyjazna SEO należy pamiętać o kilku zasadach:

 

  1. Nie zaśmiecać kodu – wielu, zwłaszcza mało wprawnych webmasterów nie mogąc poradzić sobie z dodaniem takich czy innych funkcjonalności strony, znacznie rozszerza jej kod, wielu zostawia skrawki niewyczyszczonego i zupełnie zbędnego kodu – wszystkie niepotrzebne elementy kodu powinny zostać usunięte, Google nie lubi śmiecenia w kodzie.

  2. Strona musi się szybko ładować – dlatego należy zoptymalizować zdjęcia na stronie, oraz upewnić się, że nie ma w kodzie skryptów, które spowalniałby szybkość jej ładowania.

  3. Strona powinna zawierać przejrzystą i logiczną strukturę, która pozwoli robotą Google swobodnie się po niej poruszać.

  4. Przyjazne adresy URL, czyli takie, które dokładnie opisują zawartość strony, na którą wchodzi użytkownik.

  5. Strona musi być przyjazna użytkownikowi. Internauta powinien bez problemu się po niej poruszać, powinna zawierać wartościowe dla niego teksty oraz informacje, których poszukiwał.

  6. Strona musi zawierać unikatowe, najlepiej obszerne teksty, zawierające słowa kluczowe, na które jest ona pozycjonowana.

  7. Nie może być na stronie ukrytego tekstu, widocznego jedynie dla robotów Google.

  8. Strona powinna być mobilna, czyli dawać możliwość wygodnego jej wyświetlania na tabletach i smartphone'ach.

 

Hits: 2130