Sklep przyjazny SEO

Sklepów online oferujących różnorodne produkty, ostatnimi czasy powstają ogromne ilości. Jednak samo założenie sklepu nie gwarantuje sukcesu, dopiero jego skuteczna reklama zapewnia osiągnięcie zysków. Do jednej z najskuteczniejszych form promocji sklepów internetowych należy pozycjonowanie. Jak dowodzą badania klienci mają większe zaufanie do stron znajdujących się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania, częściej też trafiają do sklepów, które znajdują się w TOP10.

 

Skrypt sklepu online przyjazny SEO

Aby zapewnić wysokie pozycje sklepu internetowego warto zacząć od podstaw, już na etapie wyboru silnika sklepu – jeśli będzie on zbudowany zgodnie z wytycznymi SEO, znacznie zwiększamy szanse, że strona w niedługim czasie trafi do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania.

 

Prostota w URL-ach

Skrypt wybranego sklepu powinien tworzyć proste adresy URL, takie które nie zawierają żadnych zbędnych znaków, w stylu „%”, „#”, „&” , których poszczególne wyraz oddzielone są myślnikami i nie ma w nich dużych liter. Ważne jest również aby skrypt umożliwiał ustawienie adresów kanonicznych, daje to pewność, że adresy się nie powielą.

 

Aktualna i przejrzysta mapa witryny

Bardzo ważne jest, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z potężnymi sklepami, aby istniała jasna, logiczna i na bieżąco aktualizowana mapa witryny. Skrypt powinien wykonywać ją automatycznie i stale aktualizować.

 

Silniki przyjazne pozycjonowaniu

W zasadzie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych silników sklepowych do najpopularniejszych należą Magento, WooCommerce, PrestaShop, OpenCart i VirtueMart, sklepy oparte na tych silnikach są zazwyczaj przyjazne SEO.  

Hits: 2174