PR produktu

Komunikacja produktowa

Firma, która wprowadza na rynek całkiem nowy produkt, staje przed niełatwym zadaniem zakomunikowania jego obecności konsumentom. Tworzenie wizerunku produktu to nie tylko poinformowanie klienta o istnieniu takiego towaru czy usługi, ale również budowa zaufania do produktu, oraz argumentowanie dlaczego spośród wielu podobnych konsument powinien wybrać właśnie produkt tej, a nie innej firmy.

 

 

Komunikacja wartości związanych z produktem

Na działanie PR produktowego składa się wiele elementów wśród nich przede wszystkim obecność danego towaru czy usługi w mediach oraz ciągła jego komunikacja do świadomości odbiorcy. Komunikacja opierająca się na najsilniejszych cechach danego produktu, lub cechach, które marka chce wyeksponować. Jaskrawym przykładem podkreślania, że produkt przeznaczony jest do różnego typu cery są reklamy Dove.

 

 

Budowa strategii działań PR dla produktu

Przed rozpoczęciem budowy strategi PR-owej produktu należy przeprowadzić jego audyt. Zdefiniować najważniejsze cechy oraz cechy, które wyróżniają go na tle innych. Konieczne staje się również monitorowanie rynku, zapoznanie się z potrzebami klientów, oraz tym czego oczekują od danego produktu. Istotnym krokiem jest również analiza działań konkurencji: cech produktu podkreślanych przez rywalizujące firmy. Kolejnym etapem jest budowa spójnej strategii, która będzie podkreślać istotne elementy produktu, oraz odpowiednia strategia promocyjna. Ważnym będzie również przekaz medialny dotyczący produktu, zadbanie by jego cechy były stale obecne w świadomości konsumentów i utrwalały pozytywny wizerunek towaru lub usługi. Warto sięgnąć również po inny narzędzia PR-u, takie jak komunikacja wewnętrzna czy współpraca z liderami opinii. Dobrym pomysłem może być również współpraca z ambasadorem marki, który będzie jednocześnie ambasadorem danego produktu.  

 

Hits: 2215